Pár slov o masáži


Pár slov o masáži a o tom, co se děje s tělem masírovaného.

Odborných textů, které popisují účinky masáží už bylo napsáno mnoho a tak bych začal  trochu zeširoka.

Masáž není jenom jakési systematické tření těla. Je to také chvilka, kterou si udělá člověk sám pro sebe. Tedy nejenom pro svoje bolavá záda, ale i pro svoji duši, pohodu a dobrý pocit.

Masáž, ostatně jako skoro každá lidská činnost, může být také meditací. Můžeme si ji začít užívat vlastně už během dne, kdy se na ní chystáme jít. Když tento den zvolníme, na masáž se vědomě těšíme a vůbec se tak trochu zaměříme na vědomé užívání si právě probíhajících činností (tedy na rozdíl od: honem udělat, dodělat, odevzdat, utíkat dál. . .), tak naší odměnou bude lepší schopnost poddat se masáži a opravdu se při ní dokonale uvolnit. Účinek příjemných prožitků (nejen přímo při masáži) a regenerace sil se tímto přístupem zmnohonásobí a příjemné pocity déle vydrží. Jako kdyby nám někdo, jak se říká, „dobil baterky“.

Ani náš zaměstnavatel nepřijde zkrátka. On totiž člověk, který si umí odpočinout, který je v dobré tělesné a duševní kondici, který dovede být přísný a důsledný sám k sobě, zpravidla pracuje kvalitněji než uřícený chaotik. Navíc kolem sebe tu dobrou náladu šíří.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *